מנהרות הכרמל
  • 973x233
להצטרפות כמנוי
אנא מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם

להצטרפות כמנוי דרך האתר

אודות מנהרות הכרמל

מנהרות הכרמל הינן מערכת כבישי אגרה עירונית ראשונה מסוגה בישראל, המשלבת מערך תשתיות מורכב עם טכנולוגיה מתקדמת.
מנהרות הכרמל משמשות כמערכת תנועה תת-קרקעית המהווה את החלופה המהירה, הנוחה והמשתלמת ביותר לנהגי חיפה והסביבה.
מנהרות הכרמל מקצרות באופן משמעותי את זמן הנסיעה בין הכניסות לחיפה – מחלף חיפה דרום (חוף הכרמל) ומחלף הקריות (צומת הצ'ק פוסט), העומד כיום בשעות העומס על כחצי שעה וכך מקלות על הכניסה והיציאה מהעיר חיפה. 
 

הפרויקט הוקם ע"י חברות התשתית והנדל"ן המובילות בישראל, אשטרום  ושיכון ובינוי   בהשקעה של כמיליארד וחצי ש"ח.
זכיינית הפרויקט - חברת "כרמלטון" שנוסדה בשותפות שווה של אשטרום ושיכון ובינוי   מופקדת על ניהול מנהרות הכרמל והיא המפקחת על החברה המפעילה.
החברה המפעילה - נתיבי הכרמל מערכות ותפעול, חברת אחות של דרך ארץ מפעילת כביש 6. נתיבי הכרמל אחראית על תפעול מערכות האגרה, ניהול בקרת תנועה ותחזוקה וכן מתן מענה לנהגים באמצעות מרכז שליטה ובקרה, שירות לקוחות, בטיחות, תחזוקה שוטפת וגביית תשלומים.

 

חברת כביש חוצה ישראל בע"מ - חברה ממשלתית שמונתה כרשות הממונה על פרויקט מנהרות הכרמל. הרשות הממונה מפקחת על פעילותו של הזכיין, על גביית האגרות, התפעול, התחזוקה ועוד. בנוסף הרשות הממונה מפעילה את מזכירות ועדת הערר של מנהרות הכרמל (073-7143211) לאתר הרשות הממונה – www.hozeisrael.co.il


יחידת הניטור של מנהרות הכרמל – הוקמה על ידי "כרמלטון" ע"פ הנחיות המשרד להגנת הסביבה. יחידת הניטור מבצעת מעקב ובקרה על איכות האוויר ורמת הרעש במטרה לשמור על איכות חיי התושבים החיים בשכונות הסמוכות לפרויקט.

למידע נוסף

עבור לתוכן העמוד