להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl
     

הצטרף אונליין

הצטרפות בקליק
     

הרשמו עכשיו

ללא דמי מנוי

בית הכנסת המרכזי  - מפת הגעה

בית הכנסת המרכזי או בשמו השני, בית הכנסת הגדול בחיפה ממוקם בשכונת הדר הכרמל בשנת 1937 כששנה לאחר מכן בראש השנה הוא נפתח לתפילה. הוא היה פעיל על ידי האוכלוסייה הדתית כחמישים שנה אך זו התדלדלה עם הזמן ונפסקו התפילות בו בשנות ה-80, עד שקבוצת חרדים התחילה להפעיל אותו מחדש.

מבנה בית הכנסת הוא בן 3 קומות עם אולם מרכזי של כ-1000 מטרים רבועים. הוא מתנשא לגובה של 16 מטרים ובעבר הייתה בו גם עזרת נשים. מבחינת מקומות ישיבה, יש בו קרוב ל1,100 מקומות אם כי הוא לא מאוכלס ברובו גם כשיש בו מניינים. זהו מבנה מעניין שעבר לא מעט שינויים ובעיקר, לא מעט חסידויות שהתחלפו בו במהלך הזמן בהן חסידות חב"ד, חסידות בעלז וחסידות גור. ביקור במקום מלמד על ההיסטוריה שלו ועל מה שהוא עבר במהלך השנים כמו גם על האוכלוסיה בשכונה שעברה תמורות רבות.

הגעה ממנהרות הכרמל

ההגעה אל בית הכנסת המרכזי (הגדול) בחיפה ממנהרות הכרמל פשוטה, והיא מתחילה עם יציאה לכיוון דרך יגאל ידין ונסיעה בה ומעבר בסמוך לאצטדיון. בהמשך פונם ימינה אל שדרות אח"י אילת ובכיכר אל היציאה השלישית אל רחוב הגדוד העברי. בשלב הבא פונים שמאלה אל רחוב ברודצקי וניתן לראות את בית הכנסת הגדול בצד ימין מתנשא במלוא הודו ובמלוא תפארתו.

יעדים נוספים


   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: