להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

שיתוף פעולה בין מנהרות הכרמל לגל שלי – בכביש ביעד ובים!

שיתוף פעולה בין מנהרות הכרמל לגל שלי – בכביש ביעד ובים!
שיתוף פעולה בין מנהרות הכרמל לגל שלי – בכביש ביעד ובים!

שיתוף פעולה בין מנהרות הכרמל לגל שלי – בכביש ביעד ובים!


כרמלטון מסייעת לעשרות בני נוער לגלוש אל אופק טוב יותר, וכן להכיר טוב יותר את יערות הכרמל ולסייע בשימורם ובטיפוחם


במסגרת שיתוף הפעולה הפורה שלנו עם עמותת "הגל שלי", ששמה לה למטרה לקדם בני נוער במצבי סיכון ולסייע להם לפתח יכולות התמודדות עם אתגרי החיים, רכשנו החודש עשרות גלשנים עבור נערים ונערות בסיכון. אנו מלווים את העמותה ופעילויותיה הברוכות כבר מספר שנים.


בעמותת "הגל שלי", המורכבת מאנשי חינוך וים, מעניקה לנוער בסיכון כלים לחיים באמצעות שיעורי גלישה, מאמינים כי כמו בים, כך גם בחיים – גם אם נופלים חשוב לאזור כוחות, לקום ולהמשיך קדימה בנחישות ובאופטימיות.


עמותת "הגל שלי" הוקמה לפני כ-8 שנים על ידי ירון וקסמן ועומר טולצ'ינסקי, במטרה להעניק הזדמנות אמיתית לנערות ולנערים במצבי סיכון דרך התמודדות מעצבת עם איתני הים – באמצעות גלישת גלים. כך, לצד לימוד הגלישה והחוויה המעצבת בים, זוכים החניכים לרכוש כלים פרקטיים שמסייעים להם בלימודים ובחיים האישיים. העמותה מקיימת פעילויות מגוונות לבנות ובני נוער מכל קשת החברה הישראלית: יהודים, ערבים, חילוניים, דתיים, עולים, ותיקים, בנות ובנים.


בנוסף, קיימנו בחודשים האחרונים פעילות בשיתוף רשות הטבע והגנים ותלמידי בתי ספר באיזור חיפה והקריות. במוקד הפעילות: היכרות מעמיקה עם פעילות רשות שמורות הטבע והגנים, ועשייה בשטח, כולל ביקור בשמורת הטבע עין אפק וסיור בשביל הביצה, פעילות למידה חווייתית על עולם הטבע, החי והצומח בשמורה, והיכרות עם עין אפק כמודל לשמורה מאוימת על ידי פיתוח סביבתי. קיימנו גם ביקור במרכז הבקרה של מנהרות הכרמל ובעין סעדיה שלצידו וכן סיור בנחל הגיבורים כדוגמה לאתרי טבע עירוניים. חשוב לדעת כי במשך עשרות שנים, היה הוואדי בנחל הגיבורים נסתר מהעין, למרות מיקומו בלב חיפה. רוב תושבי העיר כמעט ואינם מודעים לקיומו, גם בגלל צורתו וגם בגלל הגישה הקשה אליו. חלק משטחיו נפגעו כתוצאה משפיכה בלתי מבוקרת של פסולת בניין. עם תחילת הקמת מנהרות הכרמל, נסללה בלב הוואדי דרך חדשה והאשפה סולקה מהמקום בהיקף של כ-200 משאיות שפינו את הפסולת לאתרים מסודרים. סיורים אלו הדגישו את שילוב עבודות הפיתוח במקום יחד עם שמירת הטבע.


התלמידים לקחו חלק גם העשייה התנדבותית מעשית בתחומי השמורה, דוגמת עקירת מינים פולשים. בתי הספר שלקחו חלק בפעילות: חט"ב ריאלי הדר (כיתות ד'), חט"ב רבין קרית מוצקין (כיתות ח'-ט') וחט"ב רבין קרית ים. כל בית ספר זכה לחמישה מפגשים.


חברת כרמלטון גאה בשיתופי פעולה אלה, אשר תורמים הן לאיכות סביבה והן לדור הצעיר המתגורר, חי ולומד באיזור מנהרות הכרמל ומצפה לקיים שלל פעילויות חינוכיות מגוונות ומרתקת לרווחת תושבי חיפה וסביבותיה.

הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרף כמנוי    5424*
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: