להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

דרכי ההגעה אל המרכז הרפואי כרמל – כביש מנהרות הכרמל

דרכי ההגעה אל המרכז הרפואי כרמל – כביש מנהרות הכרמל
דרכי ההגעה אל המרכז הרפואי כרמל – כביש מנהרות הכרמל

בית החולים רמב"ם הוא אחד מבתי החולים הגדולים בישראל, ופועל יוצא מכך הוא שהוא גם אחד המוכרים שבהם. אבל בחיפה, יש עוד בית חולים שהתושבים של העיר והאזור נהנים ממנו, בית חולים כרמל שממוקם בשכונת אחוזה בחיפה. בית חולים כרמל הוא בית חולים של קופת חולים כללית, הוא ע"ש ליידי דייויס והוא נוסד בשנת 1945. זהו בית חולים מצוין שיש בו כיום מעל ל-400 מיטות, ומי שצריך שירותים רפואיים מתקדמים בהחלט יכול למצוא אותם בבית החולים הזה. אז הנה קצת מידע על בית החולים, על ההיסטוריה שלו ועל מה יש בו היום.

תחילת דרכו

בית חולים כרמל הוקם במיקום אחר ממה שהוא היום והוא תוכנן עוד בשנת 1935 כשהייעוד המקורי של המבנה לא היה בשביל לשמש כבית חולים אלא בשביל לשמש כמלון. בשנים הללו היתה עלייה מגרמניה ויחד עם פרוץ המאורעות, המבנה הפך להיות "בית עולי גרמניה". מבנה זה שימש גם את המחתרות וספציפית את ההגנה, והיה בו סליק בו הוחבאו כלי נשק של המחתרת. העלייה מגרמניה הופסקה כידוע בשנות מלחמת העולם השנייה ומכיוון שלא היתה סיבה להחזיק במבנה, הוא נמכר לקופת החולים הכללית בשביל שישמש כבית חולים. מנהל בית החולים היה יליד גרמניה שעלה לארץ בשנת 1933 והתגורר במקום עוד כשהיה "בית עולי גרמניה".

המיקום החדש

בית חולים כרמל במיקומו החדש נבנה בשנת 1976, בניין שתוכנן על ידי האדריכל יעקב רכטר והוא מונה 7 קומות. בשנה זו העבירו מהמבנה הישן למבנה החדש את רוב המחלקות והמבנה הישן עדיין שימש את בית החולים. עד היום יש במבנה הישן מחלקות שונות כמו גם את מרפאות החוץ של בית החולים.
בשנת 2006 בזמן מלחמת לבנון השנייה, חיפה היתה אחת הערים המופגזות ביותר. כלקח ממלחמה זו הוקם בבית החולים כרמל חדר מיון ממוגן טילים כך שניתן לשהות בו גם בעת מתקפה ללא כל חשש.
אם בעבר בשביל להגיע לבית החולים היה צריך לעבור בעיר עצמה, בשנים האחרונות מי שמגיע מאזורים שונים בעיר כמו גם מחוצה לה, יכול ליהנות מכביש 23 הרי הוא כביש מנהרות הכרמל.

איך מגיעים באמצעות כביש 23?

כביש 23 הוא כביש שעוקף את מרכז העיר חיפה כך שלא חייבים לעמוד בכל פקק בעיר בדרך. אפשר להיכנס אליו מכביש 4 או מכביש 2 והפתח המערבי שלו הוא מחלף רופין. ממחלף רופין זמן ההגעה לבית החולים כרמל הוא קצר ונסיעה של 8 דקות בדרך פיק"א ובסיומה פנייה ימינה אל כביש 672 ואז לרחוב רנ"ק תוביל ישירות לבית החולים. אין ספק שכביש מנהרות הכרמל חוסך זמן רב בהגעה, מה שיכול להיות משמעותי מאוד לאמבולנסים כמו גם במקרי חירום ברכב פרטי ובכלל, נוח יותר לכולם.

הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרף כמנוי    5424*
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: