להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

10 טיפים לנהיגה חסכונית בדלק

10 טיפים לנהיגה חסכונית בדלק
10 טיפים לנהיגה חסכונית בדלק

10 טיפים לנהיגה חסכונית בדלק – במנהרות הכרמל ובכלל...

לנו, במנהרות הכרמל חיפה, חשוב שתנהגו חסכוני. נהיגה מודעת בכבישי אגרה ובכלל, מביאה לחיסכון בדלק ולהפחתת הוצאות באופן ניכר. נהיגה רגועה וחלקה, לצד מודעות לצריכת דלק, עשויים לחסוך לכם עד 15% בצריכת הדלק השנתית. לא משנה אם יש לכם רכב גדול או קטן, אם אתם נוסעים בכביש אגרה או בכביש רגיל, בעיר או מחוץ לה, אם אתם נוהגים בכביש פנוי או תקועים בפקקים, השתמשו בטיפים אלה ותראו כיצד אתם עוברים את אותו המרחק – ומשתמשים בפחות דלק.

1. כבו את המנוע - מנוע הפועל "על ריק" במצב עצירה מבזבז דלק רב. אם עליכם להמתין ברכב במשך יותר מדקה, כבו את המנוע וחסכו דלק.

2. חסכו בחשמל -  הפעלת עזרים צורכי חשמל מגבירה את צריכת הדלק. כבו את חימום החלונות האחוריים לאחר שהחלון הופשר וכן את אורות הערפל או כל אביזר חשמלי אחר שאין צורך בפעילותו.

3. שמרו על סל"ד נמוך - האצות פתאומיות צורכות פי שניים דלק מהאצה הדרגתית. לחצו חלש יותר על דוושת הגז מומלץ לא לעבור את סף 3,000 סל"ד בנסיעה במישור.

4. צפו את הנולד - הביטו מרחוק אל הרמזור המתקרב ואם הוא אדום - הרפו מהגז ותנו למכונית 'לגלוש' בהדרגה עד לעצירה מוחלטת, מה שיחסוך לכם גם בדלק וגם בבלאי של הבלמים.

5. שמרו על המהירות - בכל מקרה, המהירות המומלצת לנהיגה חסכונית בדלק היא 80-90 קמ"ש בכביש המאפשר נסיעה במהירויות אלו. מהירות מופרזת צורכת כמות גדולה יותר של דלק.

6. תכננו את הנסיעה - רכזו כמה משימות בנסיעה אחת וצמצמו את זמן הנהיגה וכמות הנסיעות השבועיות. כך תחסכו דלק וזמן, ותקטינו את הבלאי המצטבר של הרכב. הקפדה על יום סידורים או יום פגישות מרוכז אחד בשבוע, יכולה להביא לחסכון משמעותי בצריכת הדלק השנתית.

7. משקל - היפטרו ממשקל עודף בתא המטען. מטען עודף ברכב מגביר את המאמץ של המנוע וכך מעלה את צריכת הדלק.

8. סעו רגוע  - השתדלו לשמור על קצב נהיגה קבוע ורגוע. אם ברכבכם מותקנת מערכת בקרת שיוט, תוכלו לקבע את המהירות ולהוריד את הרגל מהגז, מבלי 'לפמפם' דלק באופן מיותר ובלתי חסכוני.

9. דלק - תדלקו את הרכב במסלול "שירות עצמי". השקלים שתחסכו בכל תדלוק יצטברו לחיסכון ניכר במהלך השנה. תדלקו את הרכב בימי חול ובשעות הפעילות של התחנה. כך תחסכו כסף על תעריף שבת או שירות לילה.

10. בדקו אוויר בצמיגים - צמיגים שאינם מנופחים לפי הוראות היצרן יכולים להעלות את צריכת הדלק ב 10%, הקפידו לנפח את הצמיגים למידה שמציין היצרן וחסכו בדלק ובשחיקת הצמיגים. 

 *כל האמור לעיל מוגש כשירות לציבור ואינו מחייב את מנהרות הכרמל או את חברת כרמלטון.

 

הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: