להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

מנהרות הכרמל - שינויים בדיווחי התנועה

מנהרות הכרמל - שינויים בדיווחי התנועה
מנהרות הכרמל - שינויים בדיווחי התנועה


שינויים בדיווחי התנועה

"במנהרות הכרמל התנועה זורמת כסדרה". מכירים את דיווח התנועה הזה? אם אתם נמנים על עשרות אלפי הישראלים שעוברים במנהרות הכרמל מדי יום, אז כנראה שכן. פרוייקט מנהרות הכרמל הוא אחד ממיזמי התשתית הגדולים והמורכבים שהוקמו עד כה בישראל.  וכל מי שמאזין לדיווחי תנועה כבר יודע: מנהרות הכרמל מקצרות משמעותית את הנתיבים הארוכים והפקוקים, שאיפיינו את חיפה וסביבותיה. השיפור הניכר בחיי תושבי חיפה מתבטא גם בירידה משמעותית בצריכת הדלק של כל נהג ובאיכות חיים משופרת. היתרון? מנהרות הכרמל יצרו חיבור  מתבקש בין מחלף חיפה דרום בכביש 2 לצומת הצ'ק פוסט (מחלף הקריות) הממוקמת בכניסה המזרחית לעיר. במרכז הפרויקט נמצא מחלף נווה שאנן המוביל לגרנד קניון, למרכז חיפה ולכרמל. אורך התוואי הכולל של מנהרות הכרמל הוא כשישה ק"מ, בהם מתאפשרת נסיעה במסלולים חד סיטריים, בשני נתיבי נסיעה, כאשר לכל כיוון נסיעה מערכת מנהרות נפרדת. החיבור בין כביש עוקף קריות (22) ומנהרות הכרמל (23) מאפשר נסיעה רגועה בדרך הקצרה, הנוחה והבטוחה ביותר וחיסכון ניכר בדלק ובזמן.

 

מנהרות עם שלל יתרונות

למנהרות הכרמל שלל יתרונות, הן לנוהג ברכב והן לסביבה ולתושבי האיזור. הנסיעה דרך מנהרות הכרמל, בתוך העיר חיפה עצמה, מקצרת באופן משמעותי לא רק את זמני הנסיעה, הן לצורך חציית העיר והן בתוכה, אלא גם משפרת את איכות החיים של תושבי העיר וסביבותיה. הירידה דרמטית בעומסי תנועה ובפקקים, ניידות קלה יותר בין כל חלקי העיר, הגעה נוחה יותר למוקדי הבילוי, הקניות והתעסוקה, צמצום פליטות המזהמים ושיפור איכות האוויר - בזכות יתרונות אלה הופכות מנהרות הכרמל במהירות לחלק בלתי נפרד מהנוף החיפאי ולמרכיב חשוב בחייהם של מאות אלפי ישראלים, הנוסעים במנהרות וחוסכים זמן, דלק והמתנה ממושכת בפקקים.

 

חיסכון בזמן, בדלק ובהמתנה בפקקים

דיווחי התנועה ברדיו שלכם צודקים: המנהרות מקצרות באופן משמעותי את הזמן הנדרש לחציית העיר חיפה ומחברות בין איזורי מגורים למתחמי העבודה, הבילוי והפנאי. מנהרות הכרמל חוסכות מדי יום מאות אלפי קילומטרים של שימוש בכבישים העירוניים, עשרות אלפי ליטרים של דלק ואלפי שעות מבוזבזות על כבישי העיר העמוסים. השימוש במנהרות הכרמל, מערכת כבישי האגרה המתקדמת מסוגה בישראל, תורם להפחתת פליטת המזהמים, צמצום עומסי התנועה בעיר, לשיפור איכות האוויר ואיכות חיי התושבים בחיפה וסביבתה מדי יום, מדי שעה, בכל נסיעה.  החיסכון בזמן, החיסכון בדלק, בכאב ראש וטרדות ורמת הבטיחות הגבוהה – כל אלה מתבטאים מדי יום בדיווחי התנועה שאתם שומעים ברדיו, המבשרים לכם על נסיעה בטוחה, חסכונית וטובה גם לסביבה. ויש עוד נתון שדיווחי התנועה אולי לא מספרים לכם עליו: הנסיעה במנהרות הכרמל חוסכת בזמן, בדלק ובפליטת גזים מסוכנים ומסייעת להקטנת זיהום האוויר הסביבתי, תוצאה של מגוון פעילויות ייעודיות להגברת איכות הסביבה והקיימות במנהרות הכרמל, הפרוייקט התחבורתי המתקדם, הגדול והמורכב ביותר שנבנה בהיסטוריה של מדינת ישראל בשיטת BOT (בנה-הפעל-העבר).

 

 

הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרף כמנוי    5424*
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: