להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl
     

הצטרף אונליין

הצטרפות בקליק
     

הרשמו עכשיו

ללא דמי מנוי

מסגד האחמדים בחיפה  - מפת הגעה

בשביל להבין מהו מסגד האחמדים בחיפה צריך ללמוד לפני כן על העדה האחמדית, עדה שהיא פלג של האיסלם שנוסד בהודו, פלג שמטיף לנאורות, שלום ואהבה. העדה נוסדה בשנת 1889 והיא קרויה על שמו של מירזא ע'ולאם אחמד אל קאדיני המייסד שבהודו הבריטית. כיום ישנם ריכוזים שונים של הקהילה ב-209 מדינות וטריטוריות כשבישראל קבוצה זו נמצאת משנת 1928 אז הועבר מרכז המשלחת האחמדית לארצות המזרח התיכון. היא ממוקמת בחיפה בשכונת כאביר, מקום שהיה עד להגעתה כפר בשיפולי הר הכרמל והיום הוא שכונה של כ-1000 אנשים שסביבה יש שכונות יהודיות.

מסגד האחמדים בחיפה נמצא גם הוא בשכונה זו ואת צריחיו אפשר לראות מן החוף. הוא קרוי "אדוננו מחמוד" והוא דומה לכיפת הסלע בירושלים, עם צורת המתומן שלו. אם אתם מטיילים בעיר ורוצים לבקר בעוד מקום מעניין עם היסטוריה, עם תרבות ועם סיפור ארוך שנים, מסגד האחמדים יכול בהחלט להיות מה שאתם מחפשים.

ממנהרות הכרמל למסגד האחמדים

בשביל להגיע אל שכונת כבאביר בחיפה ואל מסגד האחמדים בעיר צריך לצאת במחלף רופין ולהמשיך בדרך ראש מיה עד לכיכר ממנו יוצאים אל רחוב שמשון. ברחוב שמשון ממשיכים עד החיבור עם כביש 672 בו פונים ימינה לכיוון מרכז הכרמל עד לפנייה שמאלה אל וולפסון. ממשיכים ישר ושם הכביש משתנה לכבירים ואיתו ממשיכים עד שרואים את המסגד.

יעדים נוספים


   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: