להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl
     

הצטרף אונליין

הצטרפות בקליק
     

הרשמו עכשיו

ללא דמי מנוי

מוזיאון תעשיית השמן בארץ ישראל  - מפת הגעה

אם אתם מבקרים בחיפה ואתם רוצים להתרשם מהתעשייה של פעם ומתחילת דרכו של שמן הזית שהיווה ענף כלכלי עיקרי במהלך 5000 שנה, המוזיאון לתולדות תעשיית השמן בחיפה הוא המקום אליו אתם צריכים להגיע. המוזיאון לתעשיית שמני המאכל בישראל נמצא בשטח של בית החרושת "שמן", והמטרה של המוזיאון הזה היא להציג את תעשיית השמן על היבטיה השונים בשביל ללמוד את התחום. המוזיאון הוקם בשנת 1984 והוא מחולק ל-3 חלקים – תעשיית השמן הקדומה, תחילת התיעוש והמיכון, ותעשיית שמני המאכל כיום.

במוזיאון ניתן לראות את ההתפתחות הטכנולוגית מתחילתה ועד לסוף המאה ה-19. יש במוזיאון צילומים אותנטיים של מתקנים שונים, יש מוצגים מאבן ומעץ שנוגעים לתעשיית ולמיכון שלה ובקומה השנייה של המוזיאון ישנן תעודות, תצלומים ושקופיות מתקופות שונות כמו גם חדר הרצאות ומרפסת שנשקפת לחוף שמן. בחצר המוזיאון ישנם בתי בד משוחזרים ומכבש מהתקופה הביזנטית. אין ספק שזהו מוזיאון מרתק שיוצר עניין הן אצל מבוגרים והן אצל ילדים.

הגעה ממנהרות הכרמל

אם אתם רוצים להגיע למוזיאון השמן בחיפה, אתם צריכים לנסוע מזרחה במנהרות עד שתגיעו ליציאה לכביש עוקף הקריות (כביש 22) צריך להמשיך ולנסוע על הכביש עד שמגיעים אל היציאה אל חוף שמן בה פונים ימינה ובכיכר הבאה ממשיכים ישר. קצת אחרי הפנייה פונים שמאלה ורואים את חברת 'שמן תעשיות'.

יעדים נוספים


   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: