להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl
     

הצטרף אונליין

הצטרפות בקליק
     

הרשמו עכשיו

ללא דמי מנוי

תל שקמונה  - מפת הגעה

תל שקמונה הלא הוא תל הדגים, הוא עוד מקום מעניין לטייל בו ברחבי העיר חיפה. זהו תל קדום שנמצא בחוף הים במערב העיר חיפה, צמוד לפארק הכט ומדרום לשכונת בת גלים. תל שקמונה הוא חלק מהגן הלאומי שקמונה שהוכרז ככזה בשנת 2008, גן שמשתרע על 73 דונם ואף הוא נמצא בתוך שמורה גדולה הרבה יותר.

בתל שקמונה מתבצעות חפירות ארכיאולוגיות שהחלו כבר בשנת 1939 על ידי הממשל הבריטי, חפירות שהובילו לממצאים מעניינים שמוצגים לציבור במוזיאון הלאומי הימי בחיפה. במהלך השנים נחשפו בו בית קברות מהתקופה הרומית והביזנטית כמו גם ממצאים רבים אחרים - קפלה, רצפת פסיפס מהמאה ה-6 ואחרים.

הגעה אל תל שקמונה ממנהרות הכרמל

אם אתם מטיילים בחיפה, סביר להניח שלפחות פעם אחת תהיו על כביש 23 הלא הוא כביש מנהרות הכרמל. ההגעה מכביש מנהרות הכרמל לתל שקמונה מתחילה עם יציאה אל עבר נווה שאנן, עם נסיעה בדרך תל גיבורים צפונה עד לכיכר שם צריך לצאת אל רחוב אבן גבירול. בשלב הבא פונים שמאלה אל דרך יד לבנים ומהר מאוד שמאלה אל כביש 4. נוסעים איתו לכיוון בית החולים רמב"ם ויוצאים מהכביש לעבר המוזיאון הימי ולאחר מכן לכיוון יוברט המפרי. ביוברט המפרי ממשיכים לכיוון חוף הים עד שמגיעים לתל שקמונה. בלי פקקים מיוחדים זה לא אמור לקחת יותר מ-20 דקות.

יעדים נוספים


   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: