להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl
     

הצטרף אונליין

הצטרפות בקליק
     

הרשמו עכשיו

ללא דמי מנוי

דליית אל כרמל  - מפת הגעה

אם אתם מגיעים לחיפה ורוצים גם לטעום מהי אותנטיות דרוזית, אתם חייבים לבקר גם בדליית אל כרמל שהיא מועצה אזורית במחוז חיפה. דליית אל כרמל כשמה כן היא, שוכנת על הכרמל ולמעשה היא בלב פארק הכרמל בין כרמים שמקיפים אותה ולכן הכינוי שלה הוא "דליה" – גפן בערבית. זהו היישוב הדרוזי הגדול בישראל והוא קיים כבר משנת 1951, ובשנת 2003 הוא התאחד עם עוספיא ויחד הן מועצה אזורית עיר הכרמל.

בדליית אל כרמל תוכלו לבקר במספר אתרים מעניינים במיוחד. יש את בית אוליפנט שהינו בית יד לבנים הדרוזים, שידועים בתרומתם הרבה לצבא ולמדינה, יש את בית המורשת הדרוזית שבו מוזיאון והוא על שם השייח' יוסף נסראלדין, ויש את המתחם המקודש מקאם הנביא אבו אברהים שהיה אחד מנביאי הדרוזים המשמעותיים.
אי אפשר לבקר בדליית אל כרמל בלי לערוך קניות. יש את השוק ואת הרחובות המרכזיים בהן חנויות אותנטיות רבות שיש בהן מוצרים לבית, תכשיטים ומה לא... יש מסעדות מקומיות עם אוכל מסורתי וביקור בדליה מצריך לפחות כמה שעות.

הגעה ממנהרות הכרמל

אז איך מגיעים לדליית אל כרמל ממנהרות הכרמל? יוצאים לכיוון נווה שאנן ומשם ממשיכים לדרך פיק"א, יורדים דרומה לכיוון כביש 672 ומתחברים אליו, חוצים את עוספיא עד שמגיעים לדליית אל כרמל. זוהי דרך פשוטה ונסיעה מהמנהרות לוקחת כחצי שעה.

יעדים נוספים


   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: