להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl
     

הצטרף אונליין

הצטרפות בקליק
     

הרשמו עכשיו

ללא דמי מנוי

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית  - מפת הגעה

במרכז הכרמל בחיפה שוכן לו מוזיאון לא שגרתי, מוזיאון שכל כולו תצוגה ושימור של אמנות יפנית. שמו של המוזיאון הוא על שם מקימו – פליקס טיקוטין, אשר אסף חפצי אומנות יפניים וסחר בהם, ועסק במקביל כאדריכל. המוזיאון הוא אחת האופציות של הקהל הישראלי לגשת לתרבות היפנית המיוחדת כל כך, לקדם את ההבנה ההדדית כמו גם את חקר התרבות. במוזיאון יש שלל תערוכות שמתמקדות בצדדים שונים בתרבות היפנית והן מציגות את התרבות המסורתית לצד התרבות המודרנית היפנית.

המוזיאון החל את דרכו כשפליקס טיקוטין הביע נכונות לתרום את האוסף שלו לעיריית חיפה כשבחזונו הוא ראה מוזיאון נפרד שישמש להצגת התרבות היפנית בלבד. זה קרה בשנת 1956 וכבר 4 שנים מאוחר יותר בשנת 1960 הוא נפתח לקבל הרחב לאחר ששנה קודם לכן החלה הבנייה שלו. יש בו אגפים שונים שתוכננו על ידי אדריכלים יפנים וישראלים, והמוזיאון הינו אבן שואבת עבור מי שמתחבר לתרבות המזרח בכלל והתרבות היפנית בפרט.


הגעה אל מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית ממנהרות הכרמל

אם אתם רוצים להגיע למוזיאון טיקוטין תצטרכו לצאת מהן לכיוון ורדיה ולהמשיך עם הכביש עד לכיכר שם תפנו שמאלה ביציאה השנייה אל שמשון. לאחר מכן תפנו ימינה אל "ביכורים" ותמשיכו עם הכביש עד למרכז הכרמל, עד לשדרות הנשיא עד למוזיאון. הנסיעה בדרך הזו תיקח לכם כ-10 דקות.

יעדים נוספים


   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: