להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl
     

הצטרף אונליין

הצטרפות בקליק
     

הרשמו עכשיו

ללא דמי מנוי

מוזיאון דגון  - מפת הגעה

חיפה והאזור בכלל משופעים במוזיאונים מדהימים שעוסקים בתחומים שונים ומציגים את יצירותיהם של אמנים דגולים. אחד מאותם מוזיאונים הוא מוזיאון דגון, מוזיאון המוקדש לתולדות הדגן ומוצריו והוא ממוקם ברחוב דרך העצמאות בחיפה. המוזיאון החל את דרכו כאוסף של ראובן הכט ועם השנים נוספו אליו ממצאים רבים מרשות העתיקות. הוא קיים כבר משנת 1955 והוא שוכן כיום במשרדים במרכז פלומר בכניסה המזרחית את ממגורות דגון בחיפה.

במוזיאון דגון יש מוצגים ארכיאולוגיים שונים אשר עוסקים בגידול החיטה הן בפן הפיזי והן בהתפתחות הכלים החקלאיים שסייעו בגידול החיטה. ניתן לראות במוזיאון פריטים כמו חותמות לחם מתקופות שונות, כלי כתישה בהם היו גורסים את החיטה, כלי אגירה שונים, קנקנים כנעניים, כלי ריחיים וממצאים אחרים. במוזיאון ישנו גם אוסף צלמיות גדול מהמאה ה-8 לפני הספירה, ציורי קיר ממצרים העתיקה, אוסף מטבעות עם עיטורי דגנים כמו גם בולי דואר עם ציורים כאלו, מנורות שמן יפיפיות ועוד שלל מוצגים מדהימים שהמוזיאון מציע למבקרים בו.


הגעה אל המוזיאון ממנהרות הכרמל

אז איך ניתן להגיע למוזיאון דגון ממנהרות הכרמל? נוסעים מזרחה ויורדים במחלף רופין וממשיכים בנסיעה על דרך הגיבורים, יוצאים לרחוב אבן גבירול ומיד שמאלה לדרך יד לבנים. עולים על כביש 4 ונוסעים צפונה וחולפים על פני ואדי ניסנס בצד שמאל, עד שמגיעים אל מוזיאון דגון גרין.

יעדים נוספים


   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: