להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

חוף הסטודנטים

   שירותים    מקלחות
חוף הסטודנטים
חוף הסטודנטים

חוף הסטודנטים הוא חוף הרחצה המוכרז הדרומי ביותר בחיפה. החוף פופולרי במיוחד בקרב צעירי חיפה, והודות לחניה הנוחה וקרבתו אל מנהרות הכרמל, רבים מגיעים אליו בימות הקיץ החמים, וגם בחורף.

החוף הוכרז לרחצה רק בשנת 2015, והושקעו בו מאמצים לא מבוטלים על מנת להכשירו לחוף רחצה ראוי בסטנדרטים הגבוהים של חיפה. לאורך החוף ישנן סככות צל וכיסאות נוח, כמו גם שירותים ומקלחות נקיים וחדשים, אשר הותקנו בו לרווחת ציבור המתרחצים.

החוף ממוקם דרומית לחוף דדו, ושומר על אופי פשוט ולא ממוסחר. רצועת החוף נקייה ולא מלאכותית, דבר המאפשר ליהנות מרצועת חוף רחבה ויפה, ולעתים אף פראית. רצועת החוף ממשיכה ללא הפרעה עד עתלית, מרחק של כ-10 ק"מ, ולעיתים קרובות ניתן לראות קבוצות של נערים ונערות באימוני כושר לצבא, וכן רצים והולכים בכל הגילאים אשר נהנים מחוויה שקטה וייחודית.

חוף הסטודנטים

בחלקו הדרומי של החוף נמצאות מספר גבעות חול, בחלקן יש צמחיה גדולה אשר מספקת צל. ניתן לפרוש ערסלים בין השיחים, וליהנות מחוף ים נקי ומטופח, וכל זאת במרחק הליכה מעיר הבירה של הצפון.

הודות לרוחבה של רצועת החוף, ניתן לקיים במקום פעילויות רבות במקביל, ולא נדיר לראות שחקני מטקות, חגיגות יום הולדת, ילדים הבונים ארמונות בחול, אנשים משתזפים וגם מעיפי עפיפונים, אשר חולקים את החוף בהנאה רבה.

בתחילת החוף ישנה מסעדה ודוכן למכירת משקאות וארטיקים, אולם רבים מבין המגיעים לחוף זה מעדיפים להביא איתם אוכל ושתייה מבעוד מועד שכן מדובר בחוף אידיאלי לפיקניק שקט. בנוסף, במקום מתקיימות בימי חופשת הקיץ פעילויות לילדים ולצעירים, וכן מגוון הופעות ופסטיבלים שונים דוגמת "עיר הבירה". בעבר, יום הסטודנט התקיים בחוף זה, ומכאן גם שמו, אולם כיום החגיגות של יום הסטודנט מתקיימות באוניברסיטה או בטכניון, ורק השם נשאר.

חוף הסטודנטים

במקום חניה מסודרת בצמוד לאתר הקמפינג.

כניסה: חופשית

דרכי הגעה לחוף הסטודנטים

מהיציאה הדרומית של מנהרות הכרמל פונים ליציאה לתל אביב כביש 2, בפניה הראשונה לחוף פונים ימינה לכביש הגישה ומשם ממשיכים ישר כל הדרך אל החוף (חשוב מאד לא לפספס את הפניה כי הפניה הבאה היא במחלף עתלית).


קישור למפת הגעה

*המידע מוגש כשירות לציבור, הפרטים המצויינים בכתבה עלולים להשתנות מעת לעת.

הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל
נגישות |     haifa-beaches/ א    א    א
מנויים ברכב פרטי משלמים פחות - רק 6.95 שח למקטע
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרף כמנוי    5424*
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
א
  
א
  
א
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: