להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

חוף קרית ים (חוף זבולון)

הדפס
   שירותים    מקלחות
 חוף קרית ים (חוף זבולון)
חוף קרית ים (חוף זבולון)

חוף קרית ים הוא אחד החופים המוכרזים הרגועים והיפים מצפון לחיפה, אשר נמצא צפונית לרצועת חוף של קריית חיים - "חוף נאות" בתחומה המוניציפלי של קרית ים.

החוף עבר שיפוץ ושדרוג משמעותיים בשנים האחרונות, לאחר שסבל מהזנחה רבה. כיום החוף נעים ומזמין, וכיף לבקר בו - בין אם לשם רחצה בים, ובין אם לשם ישיבה בקיוסק והנאה מארטיק קרח צונן ביום חם.

מבדיקות שערך משרד הבריאות בשנת 2016 עולה כי הזיהום בחוף קרית ים חלף.

בשנה האחרונה נבנה במקום פארק ציבורי יפיפה, המנציח את זכרו של הזמר המנוח אריק איינשטיין ז"ל, הכולל מדשאות רחבות ונקיות לרווחת הציבור במקום בו עמד פסל הלוויתן המיתולוגי. חוף קרית ים אידיאלי לפיקניק משפחתי, הודות לכך שרחבת הפארק מוארת, מפוקחת ומגודרת.

חוף קרית ים

בנוסף לספסלי ישיבה נעימים ומזמינים הפזורים לאורך שני חלקי החוף, בכניסה לחוף ישנו בר-מסעדה המציע מגוון מוצרי מזון ושתייה, וכן ביתן שירותים ומקלחות הפתוח בשעות הרחצה.

הצד הדרומי של החוף כולל ספסלי ישיבה, סככות צל וטיילת מוארת לרווחת הציבור, גן משחקים לילדים, וכן מתקני התעמלות ציבוריים. לאורך צד זה יש מסלעה הנושקת לרצועת החוף, המאפשרת להשתזף בפרטיות יחסית. צד זה צמוד לפארק איינשטיין, ומהווה אפשרות נוחה לחילוץ רגליים והליכה קצרה ונינוחה למי שמבקש הפוגה מהפיקניק המשפחתי.

הצד הצפוני של חוף קרית ים ספורטיבי יותר, ומוקדש לספורט ימי. בחוף ישנו מועדון גלישה, וכן רשת לכדורעף חופים. בנוסף, מתקיימים במקום שיעורי ספורט ימי לבני נוער וילדים, בתיאום מראש.

חוף קרית ים

שני החלקים של רצועת החוף מזמינים אליהם צועדים רבים לעת ערב להליכה מהנה לאורך הגלים, ועם השקיעה ניתן לראות תושבים רבים של השכונה, הנהנים מהחוף הנnקי ומהאוויר הטוב של הים.

לפני שנים ספורות נפוצה שמועה בעיר שבת ים נצפתה בחוף קרית ים. השמועה עשתה לה כנפיים והידיעה התפרסמה בכלי תקשורת רבים. אולם מאז לא נראתה עוד בת הים בקרבת מקום.

איך להגיע לחוף קרית ים (חוף זבולון):

מהיציאה הצפונית של מנהרות הכרמל ממשיכים על כביש 23 ומתחברים לדרך ידין. ממשיכים ישר עם הכביש, עוברים את האצטדיון הישן של חיפה עד שמגיעים לצומת רחבה. בצומת פונים שמאלה לכיוון רחוב דגניה ומשם ממשיכים בנסיעה לאורך הרחוב עד שמגיעים לחוף נאות בקריית חיים. משם פונים ימינה וממשיכים בשדרות הנשיא טרומן שמתחברות בשטחה המוניציפלי של קרית ים לשדרות פנחס ספיר עד שעוברים בניין גבוה של מרכז קליטה. מיד לאחר מכן, בכיכר, פונים שמאלה לחניון מסודר הצמוד לפארק איינשטיין.

קישור למפת הגעה


*המידע מוגש כשירות לציבור, הפרטים המצויינים בכתבה עלולים להשתנות מעת לעת

הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל
נגישות |     haifa-beaches/ א    א    א
מנויים ברכב פרטי משלמים פחות - רק 6.95 שח למקטע
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרף כמנוי    5424*
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
א
  
א
  
א
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: