להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

חוף נאות - חוף קריית חיים

   שירותים    מקלחות
חוף נאות - חוף קריית חיים
חוף נאות - חוף קריית חיים

חוף "נאות" (או בשמו הישן "חוף קרית חיים") הוא חופה של השכונה הצפונית של חיפה, קריית חיים, במפרץ חיפה. מהחוף נשקף הנוף מרהיב של מפרץ חיפה, וניתן בבירור לראות את בתיה של העיר שבנויה על ההר הירוק תמיד.

לאורך האזור המוכרז לרחצה ישנה טיילת מרוצפת שאורכה 350 מטרים, המזמינה צועדים רבים ללכת לאורכה וליהנות מהליכה כמעט על המים, בלי להתלכלך מהחול. בשטח הטיילת פזורים ספסלים וסככות עץ רבים, המאפשרים למי שחפץ בכך לנוח לאורך הדרך ולצפות על חיפה ממגוון נקודות תצפית. במקום ניתן למצוא קיוסק בסגנון של פעם ובו ניתן לפגוש את ותיקי השכונה שנוהגים לבלות את זמנם הפנוי במשחקי שש-בש.

חוף נאות

החוף עבר בשנים האחרונות שיקום מסיבי שבמהלכו שופצה הטיילת, שוקם ונוקה חול הים, והמתקנים לרווחת הציבור הוחלפו ושופצו. במקום שירותים ומקלחות מקורים הפתוחים בשעות הרחצה, מגוון מתקני משחק לילדים, וכן אפשרות לשכור כיסאות נוח ושמשיות. בנוסף, בצמוד לחוף נמצאת גבעה עם דשא מטופח, שבה ניתן לעשות בה פיקניקים ומסיבות יום הולדת לילדים בלילות הקיץ הנעימים.

החוף מזמין אליו בעונת הרחצה מתרחצים רבים מהאזור ומהארץ, הודות לקרבתו לעיר וכן לעובדה שניתן לטייל לאורך הטיילת ולאורך קו המים. אנשים רבים מבלים את שעות בין הערביים בצעידה לילית על קו החוף, ולאחר מכן במנוחה על אחד מהספסלים הרבים הפזורים בחוף נאות.
לאורך הכביש המקביל לקו המים ניתן למצוא פאבים הפתוחים בשעות הערב ומציעים חווית בילוי על שפת המים בערבים. בקרבת הטיילת ניתן למצוא גם מתקני כושר ציבוריים.

במרחק נסיעה לא רב מהמקום אפשר להגיע למרכז הבילוי של הקריות, רחוב אחי אילת, הממוקם בצידה המזרחי של השכונה ובו ניתן למצוא מגוון מסעדות ובתי קפה, גלידריות ועוד.


חוף נאות קרוי על שמה של השרה לאיכות הסביבה בין השנים 2001-2003, יהודית נאות ז"ל, שכיהנה כשרת איכות והייתה בת קריית חיים.
הכניסה בחינם.
במקום חניון מסודר לרווחת הציבור.

איך להגיע לחוף נאות:

מהיציאה הצפונית של מנהרות הכרמל ממשיכים על כביש 23 ומתחברים לדרך ידין. ממשיכים ישר עם הכביש, עוברים את האצטדיון הישן של חיפה עד שמגיעים לצומת רחבה. בצומת פונים שמאלה לכיוון רחוב דגניה ומשם ממשיכים בנסיעה לאורך הרחוב עד שמגיעים לחוף.


קישור למפת הגעה

*המידע מוגש כשירות לציבור, הפרטים המצויינים בכתבה עלולים להשתנות מעת לעת

הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל
נגישות |     haifa-beaches/ א    א    א
מנויים ברכב פרטי משלמים פחות - רק 6.95 שח למקטע
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרף כמנוי    5424*
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
א
  
א
  
א
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: