להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

היסטוריה – יום טיול לילדים בצפון – חלק ב'

קושי
היסטוריה – יום טיול לילדים בצפון – חלק ב'
היסטוריה – יום טיול לילדים בצפון – חלק ב'

בחלק הקודם התוודענו למקומות אליהם אפשר לקחת את הילדים בצפון, מקומות שהם לא אטרקציות עבורם אלא נקודות חשובות שהם יכולים ללמוד בהן לא מעט. דיברנו על המוזיאון הימי הלאומי, על מוזיאון הרכבת, על המוזיאון ללוחמי האצ"ל והלח"י ועל האנדרטה ללוחם היהודי בצורר הנאצי. 

בצפון יש עוד אין ספור מקומות בעלי משמעות היסטורית והנה טעימה מעוד כמה נקודות שכדאי להתוודע אליהן:

המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל

על המדעטק בטוח שמעתם, מוזיאון שממוקם בשכונת הדר הכרמל והוא המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל. במדעטק יש תכנים רבים שמתאימים לילדים, יש בו תערוכות מתחלפות בנושאים שונים כמו אסטרונומיה, כימיה, תעופה וחלל, אנרגיה ירוקה, אקוסטיקה ואחרים. 

המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל נמצא בתוך מתחם היסטורי של הטכניון ובחלק מהשטח שלו יש את פארק נובל אנרג'י למדע. יש בו תוכניות לתלמידי בתי ספר, סדנאות לימודיות ותוכן עשיר ומרתק לילדים.

מוזיאון תעשיית השמן בארץ ישראל

עוד מקום מרתק הן לילדים והן למבוגרים הוא מוזיאון תעשיית השמן בארץ ישראל. זהו מוזיאון שהוקם בשנת 1984 והוא מחולק ל-3 חלקים – תעשיית השמן הקדומה, תחילת התעשייה ותעשיית השמן העכשווית. אפשר לראות בו את התקדמות תעשיית השמן ב-5000 שנה האחרונות, ואת התפתחות הטכנולוגיה עד לסוף המאה ה-19. במוזיאון יש חדר הרצאות ומרפסת שפונה לכיוון חוף שמן, יש שקופיות מתקופות שונות, יש תעודות ותצלומים והמון עדויות לתעשיית השמן במהלך השנים. זה אחד מהמוזיאונים המרתקים ביותר לילדים.

מוזיאון העיר חיפה

לעיר חיפה יש חתיכת היסטוריה, היסטוריה שיכולה לעניין גם את הילדים. מוזיאון העיר חיפה הוא עוד מוזיאון שכדאי לבקר בו עם הילדים, מוזיאון שמציג את התרבות המגוונת של העיר על האוכלוסיות השונות שחיות בה זו לצד זו. המוזיאון עוסק בסיפורים שהתרחשו בעיר ובשינויים שחלו בעיר בגלל מאורעות שונים, יש בה תערוכות מתחלפות כמו גם תערוכות קבועות, סדנאות, סיורים וימי עיון מעניינים במיוחד. 

אנדרטת נופלי אחוזה

היסטוריה היא גם אזכור של אלו שמסרו את נפשם לתקומת המדינה, ואנדרטת נופלי אחוזה היא אחד מהמקומות שחשוב לעבור בהם עם הילדים. האנדרטה היא אחת מכמה אנדרטאות שיש בשכונות השונות של חיפה אשר מנציחות את הנופלים במהלך השמירה וההגנה עליהן, ובאנדרטת נופלי אחוזה שהיא בימת שיש שחור שמוקפת בחומת ברזל הילדים התוודעו לסיפורי השכונה ולשמות הנופלים שחקוקים באבן.

מוזיאון העפלה וחיל הים

סיפורי המעפילים אלו סיפורים שקשורים ישירות לתקומת העם והמדינה אחרי השואה ומוזיאון העפלה וחיל הים מספר את הסיפור הזה בצורה מיוחדת ומתאימה גם לילדים. יש בו אגף מיוחד שעוסק בתולדות חיל הים, יש צילומים מרשימים, דגמי אוניות ותרשימי קרב. יש לילדים לא מעט מה ללמוד על הימים הללו ולהתוודע לגיבורים של הימים ההם.

 
הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: