להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

היסטוריה – טיל יום לילדים בצפון – חלק א'

הדפס
קושי
היסטוריה – טיל יום לילדים בצפון – חלק א'
היסטוריה – טיל יום לילדים בצפון – חלק א'

טיול לצפון עם ילדים יכול להיות טיול עם אין סוף אטרקציות וכיף אבל יכול להיות גם חווייתי ומלמד. יש באזור הצפון לא מעט מקומות בעלי חשיבות היסטורית, לא מעט נקודות ציון בתולדות המדינה שכדאי שהילדים ידעו עליהן ולא מעט מוזיאונים שמספרים את סיפורה של המדינה כמו גם של ההיסטוריה המקומית.

אם מתכננים נכון את הטיול ואם מגיעים עם כוונות לימודיות וכמובן, אם משלבים בין דברים, התוצאה יכולה להיות מהנה במיוחד. אז הנה כמה מקומות שכדאי לבקר בהם.

מוזיאון הרכבת

הרכבת כמו שאנחנו מכירים אותה היום, שונה  לגמרי ממה שהיא היתה בעבר. הטכנולוגיה התקדמה, הגיאוגרפיה השתנתה, האנשים התחלפו ובעיקר, היעוד שלה הוא אחר. אחד המקומות המיוחדים ביותר לקחת אליו ילדים הוא מוזיאון הרכבת, מוזיאון עם היסטוריה מפוארת ועם סיפורים מרתקים על מה שהיה. התרבות המסילתית מסתבר החלה את דרכה לפני למעלה מ-120 שנה. יש במוזיאון את הקרון שנבנה עבור הרכבת המצרית, יש את קטר הדיזל ההידראולי שנבנה עבור הקצינים הבריטים, יש את קרון האמבולנס ששימש במלחמת העולם הראשונה את הצבא הבריטי להעברת פצועים ויש במוזיאון מיצגים מרתקים לילדים.

המוזיאון הימי הלאומי

עוד מוזיאון שיכול לרתק את הילדים הוא המוזיאון הימי הלאומי. שהו מוזיאון שמספר את סיפור הים התיכון, את תולדות הספנות בו ואת ההיסטוריה הימית שיש באזור. יש במוזיאון תערוכה של חפצי אומנות של מלחים, פסיפסים, ממצאים ארכיאולוגים תת ימיים ועוד ממצאים ועוד אלמנטים שיכולים לעניין מאוד את הילדים.

המוזיאון ללוחמי האצ"ל והלח"י

אם ניסע לכיוון יפו נוכל להגיע עם הילדים למקום שהוא חתיכת היסטוריה צבאית, נקודה חשובה בתקומתה של המדינה. זו היא האנדרטה ללוחמי האצ"ל והלח"י, אנדרטה שמבטאת את אחד המבצעים הנועזים שהיו בתולדות התקומה היהודית. במבצע זה לוחמי המחתרות הללו פוצצו את חומות הכלא ושיחררו עשרות אסירים יהודיים, ובמהלך הפריצה 12 לוחמים נפלו והאנדרטה היא לזכרם. האנדרטה ממוקמת על טיילת עכו ברחוב ההגנה בדרום מערב עכו, וזהו מקום בו אפשר לספר לילדים את סיפור המחתרות כחלק מלמידה על תקומת העם היהודי בארצו.

האנדרטה ללוחם היהודי בצורר הנאצי

עוד מקום חשוב להביא אליו את הילדים וללמד אותם הוא האנדרטה ללוחם היהודי בצורר הנאצי. זהו גן ציבורי שעוצב בשנת 1991 על ידי האמן גרשון קריספל ויש בו מגן דוד נעוץ בצלב קרס ומנתץ אותו. בכל וו שבור יש תיאורים של סוגי לחימה בשואה ועל פאות המגן דוד יש תיאורי פרטיזנים ומורדים מגטו ורשא. אין ספק שזה עוד מקום שחשוב לעצור בו, ללמוד וללמד את הילדים.

יש עוד אין ספור מקומות אליהם ניתן להגיע באזור הצפון עם הילדים, מקומות שהם לא רק אטרקציות אלא גם נקודות ללמוד בהם לא מעט.  

 
הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: