להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

טיול יום בחוף הכרמל

קושי
טיול יום בחוף הכרמל
טיול יום בחוף הכרמל

לא משנה אם אתם מחפשים אזור להגיע אליו לבד ליום טיול, עם בן או בת הזוג, עם המשפחה או עם הצוות בעבודה, אין כמו אזור חוף הכרמל בשביל להעביר יום מדהים וחוותי, מלא בנופים ואטרקציות. חוף הכרמל מוגדר בין מורדות הר הכרמל ועד לים התיכון והגבולות של המועצה הן בצפון בטירת הכרמל וחיפה, בדרם בחדרה, במזרח בבנימינה, פרדס חנה וכרכור וממערב כמובן... הים.

מה שמיוחד באזור הזה הוא שהוא קרוב גם לחיפה מה שמגדיל עוד יותר את כמות האטרקציות והמקומות שאפשר להגיע אליהם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתכנן נכון את הטיול, להיות פתוחים לשינויים ולבוא כמובן עם המון מצב רוח.

פארק הכרמל

אין מי שלא ביקר בהר הכרמל, הר שיש בו כמה שמורות טבע כמו גם גנים לאומיים שכולם ביחד נקראים "פארק הכרמל". זהו אחד מהפארקים הגדולים במדינת ישראל ויש בו נופים יפיפיים, תופעות גיאולוגיות, בעלי חיים מרהיבים וממצאים היסטוריים לא מעטים. יש בפארק את שמורת החי בר, שמורה שיעודה הוא גידול בעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה, יש אתרים מרתקים כמו המוחרקה ויש בו נופים מדהימים. אין ספק שביקור באזור גם אם הוא גולש מעט מהתחום של חוף הכרמל דורש ביקור בפארק הכרמל.

נחל יגור

גם נחל יגור הוא מקום שכדאי מאוד להגיע אליו במסגרת יום טיול באזור. נחל יגור נמצא בצידו המזרחי של קיבוץ יגור והוא כולל מפלים מדהימים שלא רואים כל יום, יש בו תצפית מרהיבה לכל אזור העמקים והוא עובר בפארק אשדות יגור שהוא חלק מפארק הכרמל. יש בו שיחי שומר שגדלים באזור ולכן השם השני שלו הוא ואדי שומריה, ואם אתם מחפשים מסלולים מעניינים שמתאימים הן למבוגרים והן לילדים כמו גם אתגרים ואטרקציות, זה בהחלט יכול להיות הכיוון שלכם.

מנזר גבירתנו של הכרמל

עוד מקום שכדאי לבקר בו, מקום שנחשב לאתר נוצרי חשוב אבל יכול לעניין את כל הדתות הוא מנזר גבירתנו של הכרמל. הוא אומנם יותר באזור חיפה מאשר באזור חוף הכרמל אבל יש בו לא מעט עניין וכדאי לבקר בו. כיום מתגוררות בו כ-20 נזירות והוא פתוח למבקרים בניגוד לזה שהוא היה סגור בעבר. יש בו חלונות זכוכית צבעוניות עם הדמות של ישו וזהו מקום מעניין מאוד לבקר בו.

אין ספק שאזור הכרמל כמו גם אזור חוף הכרמל הם אזורים שיש בהם לא מעט מה לראות. זהו מקבץ מצומצם מאוד של האופציות השונות ויש עוד אין ספור מקומות להגיע אליהם ולבקר בהם כמו גם לבלות בהם. כביש מנהרות הכרמל הופך את הכול לעוד יותר פשוט כשההגעה ממקום למקום נוחה מאוד ומהירה מאוד, מה שמאפשר גם להספיק לא מעט ביום כזה.

 
הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: