להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

איך לתכנן טיול בצפון

הדפס
קושי
איך לתכנן טיול בצפון
איך לתכנן טיול בצפון

אין כמו יום טיול אחד או יותר ואין כמו הצפון בשביל לעשות את זה. זה יכול להיות טיול מטעם העבודה שההנהלה מארגנת או וועד העובדים, זה יכול להיות טיול של חברים ויכול להיות טיול משפחתי מהנה כזה שעושים פעם או פעמיים בשנה בשביל גיבוש ובשביל חוויית הביחד. 

בצפון לא חסר איפה לטייל וזה יכול להיות הצפון הרחוק כמו הרי הגולם ויכול להיות הצפון הקרוב כמו חיפה, עכו ומה שביניהם. לא משנה איזה טיול אתם עומדים לעשות לצפון כדאי שהוא יהיה מתוכנן נכון, והנה כמה טיפים איך לתכנן טיול כזה בצורה הטובה ביותר.

יש ילדים? אתם חייבים להתאים להם את הטיול.

אם אתם יוצאים לטיול משפחתי עם ילדים ובעיקר אם אלו ילדים קטנים, אתם חייבים כמובן להתאים להם את הטיול. עם כל הכבוד למבנה ההיסטורי שאתם רוצים לראות או למוזיאון שאתם ממש מחכים לבקר בו, אם אתם לא רוצים שהילדים ישגעו אתכם ואם אתם רוצים שגם הם ייהנו (ומן הסתם אתם רוצים) אתם חייבים לתת להם מענה מתאים.

כך לדוגמא אם הטיול לאזור חיפה, ביקור בגן החיות הלימודי בחיפה יכול להיות בדיוק מה שאתם צריכים. מכירים ילד שלא אוהב בעלי חיים? אין כזה. בגן החיות הלימודי בחיפה הם יוכלו להיחשף למינים שונים של זוחלים, כמו הפיתון ההודי ומטבעון המדבר, עופות כמו החסידה הלבנה והדררה האלכסנדרונית, בין היונקים את הצבי הארץ ישראלי ואת הנמר הפרסי, כמו גם גן בוטני ומוזיאון פרהיסטורי.

נוסעים עם חברים שאוהבים תרבות? לא חסר מה לעשות בצפון...

עוד סוג של "פורום" הוא שוחרי האמנות. בצפון יש לא מעט איפה לבקר לחובבי המוזיאונים, מקומות כמו מוזיאון מאנה כץ, מוזיאון חיפה לאומנות, מוזיאון דגון, מוזיאון הרכבת, או ג'י גלריה אינטראקטיבית ואלו רק כמה דוגמאות. כשאתם מתכננים טיול עם ביקורים במקומות כאלו אתם צריכים לוודא קודם כל שזה מתאים לכולם, ולא פחות חשוב מכך, שהם פתוחים כשאתם מתכננים להגיע ויש סיורים או הדרכות עם אתם מעוניינים בכך.

אל תרוצו ממקום למקום...

עוד טיפ חשוב למי שמטייל בצפון ובכלל, הוא לא לרוץ ממקום למקום. אז נכון, יש לכם יום אחד או קצת יותר בתוך השגרה היום יומית המטורפת שלכם אבל היי, לאן אתם ממהרים? לא עדיף למצות את המקומות שמעניינים אתכם מאשר לרוץ ממקום למקום? 

תכנון נכון של המסלול

ובכל זאת, כדי שתספיקו להגיע לאן שאתם מתכננים להגיע, אתם צריכים לתכנן נכון את הטיול שלכם. בצפון לדוגמא יש לכם את מנהרות הכרמל, שחוסכות לכם לא מעט פקקים וכאב ראש ומאפשרות לכם להספיק את מה שאתם רוצים עם תכנון נכון.

טיול בצפון יכול להיות מהנה במיוחד אם מתאימים אותו לאנשים ומתכננים נכון את הזמן והדרך. 

 
הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: