להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

טיול יום בחיפה

קושי
טיול יום בחיפה
טיול יום בחיפה

אם אתם רוצים להתרחק קצת מהמרכז או מכל מקום אחר בארץ בו אתם גרים וחושבים על יום טיול בחיפה, זה רעיון נהדר. חיפה היא עיר שיש בה את כל מה שצריך – אתרים היסטוריים, תרבותיים, קולינריה במיטבה, אקדמיה וחינוך ברמה הגבוהה ביותר ואין סוף מקומות לסייר בהם. חיפה היא עיר מעניינת ועם נסיעה במנהרות הכרמל, תוכלו להגיע בקלות ובמהירות לכל מקום בעיר. אז הנה רעיון למסלול יומי, לביקור בכמה מנקודות הציון החשובות של העיר. כמובן שיש עוד אין ספור מקומות אחרים לטייל בהם וכל מה שצריך זה זמן ומצב רוח.

מתחילים בטכניון

אין סיכוי שלא שמעתם על המוסד הזה אם אתם גרים בישראל – הטכניון שהוא אחד מהמוסדות האקדמיים החשובים פה. הטכניון הוא אוניברסיטת מחקר בחיפה עם התמקדות ברפואה וארכיטקטורה כמו גם הנדסה ומדעים מדויקים, וחשובי החוקרים ואנשי המקצוע בתחומים הללו יצאו מהטכניון. 

יחד עם האוניברסיטה העברית בירושלים, הטכניון הוא אחד מהאוניברסיטאות הוותיקות בישראל, וביקור במקום יכול להיות מרתק גם למי שלא מתחבר לתחומים הללו. יש ימים בהם יש סיורים מודרכים ותמיד יש בו פעילויות והתרחשויות כך שכדאי מאוד לעבור בנקודת הציון הזו של העיר חיפה.

הגנים הבהאים

את הסיור היומי אפשר להמשיך בביקור בגנים הבהאים, שהם אחד מאתרי המורשת העולמית של אונסקו ונחשבים לאתר תיירות פופולארי במיוחד במזרח התיכון. הגנים הבהאיים הם היופי בהתגלמותו ואסתטיקה במיטבה והם בנויים מתשעה עשר גנים מדורגים שמתחילים בראש הר הכרמל ומסתיימים למרגלותיו, כשהציר המרכזי של הגנים מורה לכיוון עכו, עיר שנחשבת לבעלת משמעות היסטורית ודתית לדת הבהאית. 

הגנים הבהאים מטופחים ונשמרים על ידי צוות גננים מסור שדואג לשבילי חצץ נקיים ויפיפיים, ערוגות פרחים ושיחים מעוצבים ומהגנים נשקף נוף פנורמי של הים התיכון והגליל כמו גם כמובן העיר חיפה במלוא יופייה. אין ספק שיום טיול בחיפה לא יכול שלא לכלול ביקור בגנים הבהאיים, והיום כשיש את הגישה הנוחה ממנהרות הכרמל, אפשר להגיע אליהם במהירות ובקלות.

ממשיכים לנמל חיפה

אז לאיפה כדאי להמשיך לאחר ביקור בגנים הבהאיים? לנמל חיפה כמובן, נמל שהוא הגדול בישראל כיום והוא אחד משלושת העיקריים שקיימים פה. נמל חיפה ממוקם במפרץ טבעי ומוגן ויש בו טרמינלים רבים שמאפשרים שינוע של מטענים גדולים כמו גם קליטה של אין ספור אוניות מידי יום ביומו. גם פה, מנהרות הכרמל חוסכים זמן יקר למי שרוצה להגיע לאזור הנמל ולהתרשם מהפעלתו ומיופיו.

יום טיול בחיפה יכול להיות מהנה במיוחד. הוא יכול להיות בחיק המשפחה או חברים קרובים ויכול להיות יחד עם הצוות במקום העבודה או אפילו לבד. אין ספק שמנהרות הכרמל הופכות טיול כזה לנוח יותר ונגיש יותר, ומאפשרות להספיק כמה שיותר בעיר המיוחדת הזו.

 
הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: