להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

ריכוז נחלים בצפון

הדפס
קושי
ריכוז נחלים בצפון
ריכוז נחלים בצפון

לא משנה אם החלטתם לנסוע לטייל בצפון כי חופש עכשיו ואתם רוצים לתת לילדים חוויה ייחודית או שסתם בא לכם לשבור את השגרה ולשנות קצת אוירה, לא משנה אם אתם מטיילים בזוג או עם כל המשפחה או אפילו אם בא לכם להתכנס בתוך עצמכם ולהיות לבד עם הטבע, אין כמו נחלי הצפון בשביל לעשות את זה. הצפון מציע ריכוז נחלים מדהים ביופיו ואזור הכרמל הוא אזור שאי אפשר לדלג עליו כשמחפשים בדיוק את זה. 

אז הנה ריכוז נחלים בצפון שאתם לא יכולים לפספס אם אתם מגיעים לאזור, ריכוז של נחלים יפיפיים שמציעים לכם את היטבע הארץ ישראל במיטבו.

מתחילים עם נחל ספונים

לא משנה באיזו עונה של השנה אתם מחליטים לטייל, כל מה שאתם צריכים זה לתפוס יום יפה, לקחת איתכם אוכל ושתייה וכמובן המון מצב רוח. נחל ספונים הוא מסלול מצוין להתחיל איתו והוא מציע לכם במרחק של פחות משעה מהמרכז מסלול יפיפה ובעיקר ירוק, נוף ייחודי שלא רואים כל יום והבונוס – מערה פרה היסטורית. חשוב לדעת שבמערה ישנם עטלפים שישנים את שנת החורף שלהם כך שהכניסה אסורה בין התאריכים 1 בנובמבר ל-1 באפריל. אורך המסלול הוא של כ-4 קילומטרים.

ממשיכים עם נחל אחוזה

על שכונת אחוזה בטוח שמעתם גם אם אתם לא מאזור חיפה, ואכן, גם הנחל המקומי נקרא על שם השכונה. גם זה נחל שמתאים לכל המשפחה, ליחידים ולזוגות והוא יורד לאורך של כ-3.5 קילומטרים מרכז הכרמל מערבה. יורדים ירידה קצרה ותלולה בו ולאחר מכן מגיעים לאפיק נחל מוצל בו תוכלו לעצור לפיקניק כייפי במיוחד (אל תשכחו לאסוף את הזבל) ותמשיכו לשביל שמוביל לצמחייה עשירה, לשביל מרתק ולמפלים מרהיבים.

מדרימים מעט לנחל יגור

לאחר שסיימתם את נחל אחוזה תוכלו להתקדם לכיוון דרום מזרח ולהגיע לנחל יגור. נחל יגור הוא נחל שצמוד לקיבוץ יגור הסמוך אליו ויש בו כמה מפלים ותצפית יפיפיה על כל אזור העמקים. יש בו שיחי שומר שגדלים בו ולכן שמו השני הוא ואדי שומריה, והוא מציע מסלולים מעגליים ככה שמאוד נוח להגיע אליו עם רכב, לטייל ולהמשיך.

מסיימים עם נחל אורן

נחל אורן הוא עוד נחל שאי אפשר לוותר עליו כשמגיעים לאזור וכשרוצים להרוויח כמה נחלים ביחד. נחל אורן מציע כמה מסלולים בדרגות קושי שונות וצריך לדעת לפני כן במה בוחרים בעיקר אם יש ילדים קטנים או אנשים מבוגרים איתכם.

נחל אורן הוא סיום כייפי במיוחד טיול נפלא בין הנחלים באזור הזה, טיול שמשלב בין נופים מדהימים, צמחיה מיוחדת, בעלי חיים רבים והמון ירוק בעיניים. אפשר לשלב בטיול כזה עוד כמה אטרקציות, הכול תלוי באורך הטיול, בלינה באזור ובנוחות של משתתפי הטיול.

 
הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: