להפעלת מנגנון עקיפת בלוקים לחצו Ctrl

אודות מנהרות הכרמל

פרויקט מנהרות הכרמל, שנפתחו לנסיעה בשנת 2010, הוא מהפרויקטים התחבורתיים - הנדסיים הבולטים והחדשניים ביותר בתולדות מדינת ישראל. הפרוייקט תוכנן, מומן, הוקם ומתוחזק על ידי קבוצת כרמלטון בע"מ,  ובפיקוח ממשלתי, בשיטת "בנה-הפעל-העבר" (B.O.T). המנהרות מחברות בין מחלף חיפה דרום בכביש 2 ל'צ'ק פוסט' (מחלף הקריות) הממוקם בכניסה המזרחית לעיר. במרכז הפרויקט נמצא מחלף נווה שאנן המוביל לגרנד קניון, למרכז חיפה ולכרמל. אורך התוואי הכולל של מערכת מנהרות הכרמל הוא כשישה ק"מ, בהם מתאפשרת נסיעה במסלולים חד סיטריים, בשני נתיבי נסיעה, כאשר לכל כיוון נסיעה מערכת מנהרות נפרדת. החיבור בין כביש עוקף קריות (22) ומנהרות הכרמל (23) מאפשר נסיעה רגועה בדרך הקצרה, הנוחה והבטוחה ביותר.
מנהרות הכרמל מופעלות כמערכת כבישי אגרה מתקדמת וחדישה, המקצרת באופן משמעותי את הזמן הנדרש לחציית העיר, מחברת בין איזורי מגורים לעבודה ופנאי. מנהרות הכרמל חוסכות מדי יום מאות אלפי קילומטרים של שימוש בכבישים העירוניים, עשרות אלפי ליטרים של דלק ואלפי שעות מבוזבזות על כבישי העיר. השימוש במנהרות הכרמל, תורם להפחתת פליטת המזהמים, צמצום עומסי התנועה בעיר, לשיפור איכות האוויר ואיכות חיי התושבים בחיפה וסביבתה מדי יום, מדי שעה, בכל נסיעה.

 

השימוש והנסיעה במנהרה

ניתן לנסוע במנהרות הכרמל הן כמשתמשים רשומים ("מנויים") והן כמשתמשים לא רשומים. לרשות המנויים עומדים נתיבי מעבר יעודיים פתוחים, ללא מחסומים, המאפשרים מעבר מהיר ללא צורך בעצירה. בעת המעבר מזהה המערכת את הרכב, באמצעות לוחית הרישוי.

לרשות המשתמשים שלא נרשמו כמנויים לפרויקט עומדים נתיבי תשלום מאויישים, בהם ניתן לשלם במזומן או באמצעות כרטיס אשראי.

שימוש במנהרה כמנוי (נתיב מנויים)

במנהרות מומלץ לנסוע כמנויים (חייגו 5424* להצטרפות, מכל טלפון) כדי להנות מנסיעה חלקה, ללא עצירה בעמדות התשלום וללא צורך בדמי רישום או בדמי מנוי. אם לא נסעתם-לא שילמתם! החיוב במנהרות הכרמל מתבצע אך ורק לפי מספר המקטעים דרכם עברתם (כל מנהרה היא מקטע בפני עצמו). זיהוי נוסע כמנוי מתבצע באמצעות מצלמות וידאו, אשר מזהות את מספר הרכב. רק מנויים מורשים לנסוע בנתיב המנויים הייעודי.

שימוש במנהרה כנהג מזדמן (נתיב תשלום)

שימוש במנהרות כנהג מזדמן כרוך בשתי עצירות בשימוש בשני מקטעים, עצירה אחת לכל מקטע, עם תשלום לנציג שירות, במזומן או אשראי. בעמדת התשלום על הנהג לציין כמה מקטעים בכוונתו לעבור, נהג שיבחר לעבור בשני מקטעים יקבל כרטיס מעבר שעליו להחזיר ביציאה בנתיב "תשלום". נהג מזדמן מורשה לנוע אך ורק בנתיב "תשלום".

לנוחותכם פירוט מקטעים ומחירי נסיעה.

נתיב מנויים ונתיב תשלום
נתיב מנויים ונתיב תשלום

* תעריפי הנסיעה במנהרות הכרמל נקבעו בהסכם הזיכיון בין המדינה לקבוצת כרמלטון, בעלת הזיכיון להפעלת הפרויקט.
* מעבר בנתיבי מנויים מתאפשר לנרשמים מראש כמנויים למנהרות הכרמל. יש לציין כי מנוי בכביש 6 אינו מקנה אפשרות מעבר בנתיבי המנוי, וגם על מנויי כביש 6 לבצע הרשמה למנהרות הכרמל.
* שימו לב: המעבר בנתיבי מנויים בהיעדר מנוי בתוקף עלול להביא לחיוב בפיצוי והחזר הוצאות, בהתאם לתקנות.

כביש אגרה - משפר את איכות החיים בחיפה

הנסיעה דרך מנהרות הכרמל בחיפה לא רק מקצרת באופן משמעותי את זמני הנסיעה, הן לצורך חציית העיר והן בתוכה, היא גם משפרת את איכות החיים של תושבי העיר וסביבותיה. ירידה דרמטית בעומסי תנועה ופקקים, ניידות קלה יותר בין כל חלקי העיר, הגעה נוחה יותר למוקדי הבילוי, הקניות והתעסוקה, צמצום פליטות המזהמים ושיפור איכות האוויר. בזכות יתרונות אלה, הופכות מנהרות הכרמל במהירות לחלק בלתי נפרד מהנוף החיפאי ולמרכיב חשוב בחייהם של מאות אלפי ישראלים.

ערוצי מדיה רשמיים שלנו ברשת

ערוץ ה youtube של מנהרות הכרמל - מכיל סרטוני הסברה ומידע על המנהרות משלב הקמתן ועד היום.
ערוץ ה Flicker של מנהרות הכרמל - מכיל תמונות של מקטעי הנסיעה בשטח ותמונות ממבט אווירי.
ערוץ ה + google של מנהרות הכרמל Haifa - ערוץ תקשורת ובו מידע המתעדכן מתוך האתר הרשמי ושאר ערוצי המדיה שלנו.

למה כדאי?
חסכון בזמן
חסכון בדלק
חסכון בבלאי לרכב
עוד זמן עם המשפחה
הרשמו עכשיו
ללא דמי מנוי
   הצטרף כמנוי    5424*
תנאי שימוש  © כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

  
  
נגישות | 
  
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
 webnoise  :site by
הצטרפות בקליק
התעריפים החדשים במנהרות הכרמל: דברים שכדאי לדעת
מטיילים עם מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל בFACEBOOK
מנהרות הכרמל ב-youtube
מנהרות הכרמל ב-flickr
נגישות | 
  
  
  
  | 
© כל הזכויות שמורות למנהרות הכרמל

site by: